Uczelnia
Dla kandydata
Dla studenta
Kontakt
Priorytet III. Szkolnictwo Wyższe dla gospodarki i rozwoju
Działania: 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych
Projekt: Zintegrowany program rozwoju WSTI w Katowicach
Instytucja Pośrednicząca: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Wartość projektu: 2 488 134,19 zł
Dofinansowanie: 2 413 454,19 zł
Podniesienie jakości kształcenia poprzez kompleksowe wsparcie Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach i wzrost kompetencji min. 80% z 220 studentów stacjonarnych i niestacjonarnych kierunków Informatyka i Grafika I stopnia (34 K, 186M) poprzez organizację zajęć w ramach 2 nowych, dostosowanych do potrzeb społeczno-gospodarczych specjalności (180 os. w tym 28K), zwiększenie szans studentów WSTI na rynku pracy, wzrost ich kompetencji zawodowych, informatycznych, analitycznych i z zakresu przedsiębiorczości oraz autoprezentacji (certyfikowane szkolenia, warsztaty, wyjazdy studyjne, zajęcia z przedsiębiorcami) dla 85 os. w tym 32K, usprawnienie procesu zarządzania w WSTI poprzez wsparcie informatycznych narzędzi zarządzania, tworzenie otwartych zasobów edukacyjnych, zwiększenie kompetencji kadr kierowniczych i administracyjnych (min. 9 pracowników uczelni, w tym 7K). Realizacja celu głównego projektu do 31.12.2023r.
Planowane efekty:
Podniesienie jakości kształcenia poprzez kompleksowe wsparcie Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach, wzrost kompetencji studentów kierunków Informatyka i Grafika poprzez organizację zajęć w ramach 2 nowych specjalności, zwiększenie szans studentów WSTI na rynku pracy, wzrost ich kompetencji zawodowych, informatycznych, analitycznych, z zakresu przedsiębiorczości oraz autoprezentacji poprzez organizację certyfikowanych szkoleń, warsztatów, wyjazdów studyjnych i zajęć z przedsiębiorcami, usprawnienie procesu zarządzania w WSTI poprzez wsparcie informatycznych narzędzi zarządzania, tworzenie otwartych zasobów edukacyjnych, zwiększenie kompetencji kadr kierowniczych i administracyjnych.
I. Nowe specjalności dla studentów:
1. Marketing Internetowy
Harmonogram wsparcia w projekcie
2. UX Design – projektowanie użyteczności
Harmonogram wsparcia w projekcie
II. Warsztaty, certyfikowane szkolenia i zajęcia praktyczne:
Harmonogram wsparcia w projekcie: 2019 – 2023
III. Zakup nowoczesnego systemu informatycznego do zarządzania uczelnią.
Harmonogram wsparcia w projekcie: 01.2019 – 12.2023
IV. Szkolenia dla pracowników administracyjnych i kadry zarządzającej uczelni.
W projekcie przewidziano szkolenia, na które zostaną skierowani przedstawiciele władz Uczelni, kadra kierownicza i kadra administracyjna.
Harmonogram wsparcia w projekcie: 10.2018 – 12.2023
V. Przygotowanie zasobów edukacyjnych poprzez opracowanie i udostępnienie materiałów wspomagających proces dydaktyczny w formie elektronicznej.
W ramach projektu zostaną opracowane i zamieszczone na platformie elektronicznej Moodle materiały dla 3 specjalności:
Harmonogram wsparcia w projekcie: 10.2018 – 12.2023
VI. Udostępnienie oferty edukacyjnej na stronie internetowej w 3 różnych językach i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W ramach zadania zostanie przetłumaczona strona główna serwisu www Uczelni na język angielski, rosyjski i ukraiński.
Harmonogram wsparcia w projekcie: 10.2018 – 12.2023